adıyaman tütünü yasaklandı mı adıyaman tütünü

        adıyaman tütünü yasaklandı mı? adıyaman tütünü yasaklanıyor mu?

Hepinizin bildiği üzere 29 eylül günü meclise torba yasasında giren tütün yasasında bir çok kısıtlama getirmektedir. Bunların başında Adıyaman gibi yazın kurak ve sıcak olan susuz olan topraklarında verim alıp ufak da olsa geçimini sağlayabildiği tütün bulunmaktadır. Fakat gelen yasa tasarısı ile artık Adıyaman tütünü değimiz kıyılmış sarmalık tütün satışı engellenmiş olacak. Ve bizler yine Philips morris gibi şirketlere mahküm olacağız. 

Meclise sunulan tütün yasa tasarı ile Adıyaman tütünü yasaklandı mı?

Adıyaman tütünü yasaklanması ile ilgili gelişmelere birlikte bakalım:

 2 ekim günü Pazartesi günü Adıyaman gelin yaşananları birlikte görelim. Özellikle hafta sonu sosyal medya ve basında çıkan haberlerle birlikte Adıyaman ilinde bulunan bir çok tütüncü sanki anlaşmışçasına Öncelikle Tütüncü pazarı dediğimiz yerden başlayarak heykele oradan da Demokrasi parkına gelerek açıklama yaptılar. Bu arada Çelikhan ilçesinde Çelikhan tütünü üreticileri de desteğe geldi. Ve basın açıklaması ile birlikte Hükümet meydanına gelerek buradan da Vali beye seslendiler. Adıyaman Valisi de vatandaşlarına kulak vererek gelip konuşma yaptı.

 

Saat 11 gibi kalabalık AKP binasının önüne gelerek buradan da oturma eylemi yaptılar. Artan kalabalık ile birlikte tekrar Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan kavşağa gelip Hükümet konağı meydanını da dahil edecek şekilde oturma eylemi düzenlendi.

            Tekrardan meydan gelen Adıyaman Valisi kalabalığa seslenerek oturma eyleminin ses getirme amacına ulaştığını huzur ve barış kenti olan Adıyaman’a yakışır bir şekilde dağılmayı talep etti. Adıyaman halkı da bu şekilde en üst pencereye kadar ses getirmiş oldu. Bizler de diliyor ve umuyoruz ki bu konuda olumlu cevaplar alabiliriz.

Ve sosyal medya bir çok konuda dile getirilen #tütünümedokunma ile ilgili birkaç kare paylaşıyoruz.

adıyaman tütünü yasaklandı mı

“Adıyaman da Tütün çocukların geleceği demektir. Geleceklerini karartma “

“Tütün, Adıyaman’ın göz nuru, alın teri ve ekmek teknesidir.”

adıyaman tütünü yasaklandı mı

“O benim alın terim, tütünüme dokunma! Haydi Adıyaman, sesini duyurma vakti geldi”

 

adıyaman tütünü yasaklandı mı

 

“Şimdi bu tütün güzelinin ekmeğini elinden mi alacaksınız ?”

 

Daha önce duman opersyonu sonucunda yaşanları merak ediyorsanız o zaman neler yaşandı okumak için 

TÜTÜNÜME DOKUNMA

YAZISI 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.