Kuru tütün içmek adıyaman tütünü

        

Kuru tütün içmek

Neden Tütün kurur, kuru tütün içmek istemiyorsanız yapmanız gerekenler nelerdir.  Kıyımı yapılmış olan evde nasıl muhafaza edilir. Eğer çok nemli olursa küflenir eğer çok kurursa tütün toz halini alır ve içimi değişir. Ayrıca kuru tütün içmenin size nasıl bir şekilde geri döneceğini merak ediyorsanız neler yapmalısınız. Bu konuda sizi bilgilendireceğiz.

 

Hepinizin bildiği gibi normal şartlarda içime hazır tütün veya tütün shop tütün satan dükkânlarda açık satılan paketlenmemiş şekilde satışı yapılan Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünü kurutulmuştur. Tütünün nemlendirilmesi sonucu tütün bıçağı dediğimiz tütün kesme makinasına konulur ve daha sonra ise biraz nemi alınarak poşetlenir ve böylece tütün satışına hazır hale gelir.

Fakat tütünü aldınız ve yarım kilo veya 1 kilo olarak satın aldınız ve evde aldığınız poşette beklettiniz yazın sıcağını yiyin bu tütün zamanla içindeki nemi kaybeder ve içimi daha da sertleşmeye başlar. Bu olaydan sonra ise işler biraz farklılık gösterir. Çünkü içimi tadı boğazı yakma olayı değişir. Bundan dolayı açık tütün içen, web sitesinden tütün alan sigara tiryakisi tütüne bakışı değişir çünkü kuru tütün içmek tam anlamı ile işkenceye dönüşmekte ve sarılıp doldurulan tütüne nefret ettirmeye başlar. Fakat kuru tütün içmenin hiç de önüne geçilemeyeceği düşünülmesin bunun için

Kuru tütünü nemlendirmek adlı makalemizden okuyarak bilgi alabilirsiniz.

 

Kuru tütün içmek

 

Kuru tütünü nasıl nemlendirilir ve içimi nasıl eski haline getirilir adlı yazımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Fakat size şunu önerebileceğimizi unutmayın kuru tütün zaman geçtikçe toz halini alır ve sigara makaronları namı değer sigar filitrelerine dolumu da yapılamaz hale gelir. Size tavsiyemiz tütünü nemlendirerek Adıyaman tütünü ilk günkü kıvamında içmenizdir.   Ayrıca tütünü güneş göremeyen çok sıcak bir yerde muhafaza edilmesi de kuru tütünün içiminin önüne geçecektir. Ayrıca nemli yerde kalması da sizlere tütünün içimini zorlaştıracaktır. Aslında tütün içimi biraz daha ucuz olsa da üstünde durulması gereken bir durumdur. Bundan dolayı zahmetli bir iştir tütün içmek. Yine de yasal uyarıyı belirtmek de fayda var Tütün ve tütün mamulleri içimi her zaman ve her türlüsü zararlıdır.

Kuru tütün içmemek için sizlere tavsiyemiz tütünü güzel bir şekilde muhafaza edilmesidir.

Bu konuda sizlere kuruyan tütünü ile ilgili yazımızı paylaşarak bilgilendireceğiz.

 

 

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.